Ruletka w Zolder

, 30 września 2011, 12:07

Podczas ósmych, europejskich eliminacji mistrzostw wyścigów ciężarówek, rozegranych na torze w Zolder w Belgii, dominowali Antonio Albacete , Adam Lacko i Markus Oestreich. Zawodnicy Renault Trucks MKR Technology i MKR Team 14 Junior stawali na podium po każdym wyścigu. Obecnie w klasyfikacji generalnej liderem jest Jochen Hahn, drugie miejsce zajmuje Antonio Albacete, na trzecim znalazł się Adam Lacko, zaś na czwartym – Markus Oestreich. Rywalizację w Belgii podziwiało ponad 20 000 widzów.

W sobotę Adam Lacko zdobył pole-position, w trakcie pierwszego wyścigu przegrał walkę o drugie miejsce z Markusem Bösigerem. Na mecie pierwszy zameldował się Albacete. W drugim sobotnim wyścigu kolejność na mecie uległa odwróceniu. Oestreich uzyskał najwyższe miejsce na podium, drugi był Albacete, a Lacko dojechał trzeci.

W niedzielę z pole-position ruszył Markus Oestreich, ale musiał uznać wyższość Albacete'a i dojechał do mety na drugim miejscu. Markus Bösiger zdobył czwarte miejsce, osiągając metę za Vrseckym. Podczas czwartego wyścigu tego weekendu, najszybszy był Adam Lacko i stanął na najwyższym stopniu podium. Za nim uplasowali się Gerd Körber i Antonio Albacete.

W klasyfikacji generalnej Adama Lacko i Markusa Oestreicha dzieli bardzo niewielka różnica punktów. Pierwszy z nich zajmuje trzecią pozycję z 247 punktami, drugi jest tuż za nim z zaledwie 10 punktami mniej na koncie. Markus Bösiger od początku sezonu zgromadził 220 punktów, co daje mu szóste miejsce. Do końca współzawodnictwa pozostało jeszcze osiem wyścigów. Walka o tytuł jest więc wciąż otwarta.

Do zakończenia sezonu pozostały zaledwie dwie eliminacje europejskich mistrzostw wyścigów pojazdów ciężarowych: Jarama (Hiszpania, 1-2 października 2011) i Le Mans (Francja, 8-9 października).
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!