FAG Complete Hub – kompletna piasta FAG

, 8 października 2020, 14:48

Wprowadzając do oferty FAG Compete Hub, Schaeffler rozszerza ofertę produktową dla pojazdów ciężarowych, w celu szybszej i łatwiejszej wymiany łożysk koła.

W zależności od typu, piasta koła FAG zawiera rozwiązania firmy Schaeffler takie jak, FAG Repair Insert Unit (RIU), FAG Truck Hub Unit (THU) lub FAG SmartSET wraz z pierścieniem ABS i mocowaniem tarczy hamulcowej. FAG Complete Hub zawiera wszystkie elementy potrzebne do wymiany, takie jak śruby czy szpilki.

Łożyska kół są jednymi z najbardziej obciążonych elementów w pojazdach ciężarowych, a ich naprawa jest kłopotliwa i czasochłonna. Schaeffler opracował FAG Complete Hub, która jest wstępnie zmontowana, wstępnie ustawiona i nasmarowana na cały okres użytkowania. Oszczędza to czas potrzebny na wymianę oraz eliminuje powstawanie błędów, takich jak niedostateczne smarowanie czy wnikanie zanieczyszczeń już na samym początku procesu naprawy. Dzięki łatwemu montażowi zwiększa się jakość napraw i wydłuża okres międzyserwisowy.

W przypadku przeglądu lub naprawy np. hamulca, FAG Complete Hub pozwala na szybką naprawę, ponieważ piasta koła zawiera wstępnie zmontowany zestaw łożysk Schaeffler. Łożyska zawsze pozostają w piaście podczas montażu i demontażu stanowiąc całość. Nie ma potrzeby ponownego zakładania pierścienia wewnętrznego ani ponownego smarowania łożyska, co skraca czas naprawy.

FAG Complete Hub zawiera łożyska kół FAG, posiadające gwarancję jakości oryginału. Każdy produkt podlega kontroli. Sprawdzane jest wyważenie łożyska w piaście koła oraz płynna, lekka praca. Asortyment 24 produktów FAG obejmuje rozwiązania naprawcze do większości europejskich typów zastosowań.

Więcej informacji na temat produktów marki FAG i pełnej gamy produktów Schaeffler dla rynku części zamiennych można znaleźć na portalu www.repxpert.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!