KH-KIPPER podsumowuje 2021 rok

14 stycznia 2022, 12:31

KH-KIPPER specjalizuje się w zabudowach dla sektora budowlanego – wysoka koniunktura w tej branży idzie w parze ze zwiększeniem sprzedaży. Wzrost nowych projektów w obszarze infrastruktury drogowej i budownictwa mieszkalnego oraz boom w branży wydobywczej pozwoliły w 2021 roku nadrobić spadki produkcji do jakich przyczynił się rozwój pandemii.

Miniony rok producent zamyka ilością ponad 2400 sztuk, czyli największym w historii firmy rocznym wolumenem produkcji. W portfolio znajdują się zabudowy, przyczepy i naczepy dla różnych branż: budowlanej, wydobywczej, komunalnej, energetycznej czy rolniczej. Wyzwaniem pozostają występujące cały czas braki w dostawach komponentów i materiałów, ale działania KH-KIPPER są planowane tak, aby klienci otrzymywali produkty na czas.

Dzięki wzrostowi zamówień z całego świata i długofalowemu planowaniu w 2018 roku podjęto decyzję o powiększeniu zakładu. Budowę nowej hali montażu końcowego ukończono jeszcze przed wybuchem pandemii, a na przełomie 2021/2022 rozpoczyna funkcjonowanie przylegające do niej nowe biuro.

Oddanie do użytku nowej hali pozwalającej w najnowocześniejszy sposób zarządzać produkcją poprawiło możliwości produkcyjne i jakość produktów. Teraz w nowej hali o powierzchni ponad 1000 m2 mieści się 18 stanowisk montażowych, na których łatwo zorganizować prace. Hala pozwala na realizację nietypowych zleceń, w tym dużych i ciężkich zabudów kopalnianych, których produkcja wymaga dużo miejsca i transportowania za pomocą suwnic o dużym udźwigu. Więcej miejsca daje dodatkowe możliwości wdrażania nowych technologii produkcji. Stanowiska na dotychczasowej hali zostały zagospodarowane głównie pod potrzeby lakierni. W 2021 roku powiększono także parking samochodów ciężarowych.

W najbliższym czasie KH-KIPPER planuje nadal rozwijać produkcję i udoskonalać produkty. Po oddaniu do użytku budynku biurowego zapowiadane są kolejne inwestycje, m. in. zorganizowanie działu laserowego cięcia profili, które usprawni wytwarzanie ram pośrednich oraz unowocześnienie linii automatycznego śrutowania i lakierowania proszkowego. Innowacje niewątpliwie ulepszą proces produkcji i realizację zamówień do klientów. Na rok 2022 planowany jest kolejny wzrost produkcji oraz wartość sprzedaży.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!