Szef Febera członkiem Zarządu Inter Cars SA

, 27 września 2012, 11:25

Pan Witold Kmieciak, który od dwóch lat kieruje sieradzką spółką Feber, 28 sierpnia 2012 r. został powołany do Zarządu Inter Cars SA. Na nowym stanowisku Pan Kmieciak odpowiedzialny będzie za rynek pojazdów ciężarowych.

Bogate doświadczenie zawodowe nowego Członka Zarządu

Pan Witold Kmieciak jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. W swoim bogatym doświadczeniu zawodowym ma zarówno pracę na uczelni (Politechnika Warszawska) jak i w przemyśle, w tak renomowanych firmach jak Schreder, ThyssenKrupp. Przez 14 lat był dyrektorem polskiego przedstawicielstwa ZF Services, jednego z głównych dostawców Inter Cars SA. Witold Kmieciak od dwóch lat kieruje spółką zależną Feber Sp. z o.o. z siedzibą w Sieradzu.

Sytuacja w Feber opanowana

Zajmujący się między innymi produkcją naczep sieradzki Feber w ostatnich latach uznawany był za piętę achillesową Grupy Inter Cars. Po zmianach personalnych sprzed dwóch lat, kiedy to kierownictwo nad spółką przejął Pan Witold Kmieciak udało się wprowadzić szereg usprawnień, które zaczęły przynosić pozytywne efekty.

Zoptymalizowane zostały procesy produkcyjne oraz wprowadzone zostały do sprzedaży nowe poszukiwane na rynku modele naczep (zobacz artykuł: "Profesjonalna polska złomiarka"). Wzrosła także sprzedaż naczep poza granice kraju – na rynki skandynawski, niemiecki i francuski. Ciekawym rozwiązaniem było również rozwinięcie sprzedaży naczep w kraju poprzez filie Inter Cars SA.

Ponadto Feber został dystrybutorem specjalistycznych pojazdów takich firm jak Legras oraz Cometto. Podczas tegorocznych targów Inter Cars zaprezentowano także efekt współpracy Febera z firmą VeDeCar – pierwszą naczepę chłodnię dostarczoną dla firmy Franklin. Dzięki zacieśnieniu współpracy firma Renault Truck zaczęła oferować swoje pojazdy – Renault Premium Lander w zestawie z wykonaną z aluminium trzyosiową naczepą samowyładowczą Feber HP.

Dzięki wszystkim tym zmianom, Zarząd Inter Cars SA liczy, że na koniec 2012r. Feber powinien osiągnąć pozytywne wyniki – w najbardziej pesymistycznym wariancie strata w tym roku może być minimalna.

Lider segmentu części do pojazdów ciężarowych za dwa lata

Według szacunków Zarządu Inter Cars SA, dystrybutor z Czosnowa pod względem wielkości sprzedaży części do pojazdów ciężarowych w Polsce obecnie plasuje się na 3-4 miejscu obok takich firm jak Autos, Opoltrans oraz Suder&Suder. Jednak ambicją Zarządu jest osiągnięcie w tym segmencie rynku porównywalnego sukcesu jak w przypadku części do aut osobowych.

Robert Kierzek, Prezes Inter Cars SA w wywiadzie dla Parkietu stwierdził, że spółka w perspektywie dwóch lat chce dojść do pozycji lidera polskiego rynku dystrybucji części do pojazdów ciężarowych.
„O tym, że ta część biznesu ma być dla nas coraz istotniejsza, świadczy też fakt powołania do zarządu grupy kierującego od dwóch lat Feberem Witolda Kmieciaka, którego głównym zadaniem będzie zarządzanie tym obszarem naszego biznesu.” – wyjaśnił w rozmowie z Parkietem Robert Kierzek.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!