Renault Trucks na targach Pollutec

26 listopada 2012, 13:42

W dniach 27-30 listopada 2012 r. w Lyonie odbędzie się 25-tej edycji targów Pollutec – nie zabraknie tam stoiska Renault. Firma zaprezentuje tam dwa pojazdy wyposażone w zabudowę do ciśnieniowego czyszczenia kanałów: Premium Lander Tridem oraz Renault Maxity.

W trakcie 25 edycji Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii i Usług dla Ochrony Środowiska Pollutec Renault zaprezentuje dwa modele ze swojej gamy: Premium Lander Tridem w konfiguracji 8×4*4 o DMC 32t i mocy 430 KM z zabudową do ciśnieniowego czyszczenia kanałów i Renault Maxity o mocy 140 KM wyposażone w ten sam typ zabudowy, tylko o mniejszych gabarytach.

Na stoisku będzie można zapoznać się z interaktywną prezentacją pojazdów wykorzystujących alternatywne źrodła energii będące w ofercie Renault Trucks : Maxity elektryczne (pojazd elektryczny w 100%), Premium Distribution Hybrys Tech (pojazd hybrydowy) i Premium Distribution CNG (pojazd zasilany gazem ziemnym).

Kolejnym tematem zaprezentowanym na stoisku producenta będą technologie zastosowane w silnikach Euro VI, które będą już obowiązkowo w pojazdach nowo rejestrowanych po 1 stycznia 2014. Chcąc spełnić wymagania dotyczące nowej normy producent zastosował różne technologie i wybrał tą, która jest najbardziej skuteczna w zależności od wielkości silnika i jego przeznaczenia.

Ponadto, na stoisku francuskiego producenta ciężarówek będzie można zapoznać się z koncepcją All For Fuel Eco i z pakietem rozwiązań Optifuel, których celem jest obniżenie poziomu zużycia paliwa. Cztery podstawowe filary, na których opierają się rozwiązania Optifuel to: dobra konfiguracja pojazdu, szkolenia kierowców, długofalowe pomiary i analizy zużycia paliwa i obniżanie zużycia paliwa w całym okresie eksploatacji pojazdu.

Renault Trucks przedstawi też różne aplikacje dostępne na smartfony, w tym grę Trucks Fuel Eco Driving, dzięki której można poćwiczyć technikę ekonomicznej jazdy za kierownicą Premium Optifuel.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!