Kolejne stacje na Słowacji i we Włoszech w sieci DKV Mobility, płatność smartfonem na Węgrzech

24 kwietnia 2023, 8:47

Europejska platforma B2B dla płatności i rozwiązań w trasie – DKV Mobility, poszerzyła sieć akceptacji DKV Card o ponad 160 stacji na Słowacji oraz we Włoszech. Ponadto na węgierskich stacjach wprowadzono możliwość zapłaty poprzez smartfona. Jakie sieci dołączyły swoje stacje do platformy DKV Mobility?

Stacja OMV

Stacje sieci OMV na Słowacji i Shell we Włoszech akceptują kartę DKV Mobility.

Ponad 100 stacji OMV na Słowacji dołączyło do sieci punktów akceptujących karty DKV Mobility. W większości są to punkty dostosowane do potrzeb transportu profesjonalnego, położone w pobliżu kluczowych węzłów komunikacyjnych.

Cieszymy się, że udało nam się rozszerzyć dotychczasowe partnerstwo z OMV. Prawie cała sieć stacji paliw OMV na Słowacji jest kompatybilna z samochodami ciężarowymi, dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom jeszcze większą wygodę i elastycznośćprzekazuje Anna Biekionis, country manager DKV Mobility w Polsce. 

Kolejne ważne rozszerzenie miało miejsce we Włoszech. Tutaj do sieci akceptacji DKV dołączyło ponad 60 stacji paliw marki Shell / PAD Multienergy. Ekspansja Shell na tym rynku ma w ciągu najbliższych lat objąć 500 lokalizacji.

Cieszymy się, że PAD Multienergy – działający na licencji Shell – ponownie wprowadza markę Shell na włoski rynek detaliczny. Szczególnie ważna jest dla nas zapowiedź, że koncern planuje zwiększyć swoją ofertę paliw o niższej emisji, w tym biopaliw, skroplonego gazu ziemnego (LNG) oraz punktów ładowania aut elektrycznych. Doskonale wpisuje się to w nasze ambicje oferowania flotom rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój motoryzacji.komentuje Sven Mehringer, dyrektor ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility.

Płatność smartfonem bezpośrednio przy dystrybutorze

Ważne ulepszenie czeka też firmy podróżujące przez Węgry. Tutaj klienci DKV Mobility mogą płacić smartfonem na ponad 45 stajach paliw M.Petrol.

Funkcja płatności mobilnych DKV APP&GO jest dostępna z poziomu z aplikacji DKV Mobility App. Dzięki ostatniemu rozszerzeniu mobilne rozliczanie zakupu paliwa jest możliwe w ośmiu krajach. Nowo dodane stacje M.Petrol obsługują także kierowców ciężarówek, którzy mogą teraz regulować płatności bezpośrednio przy dystrybutorze.

Wszystkie lokalizacje oraz ceny obowiązujące na stacjach można wyszukać za pomocą aplikacji DKV Mobility App, oraz desktopowej wyszukiwarki tras DKV MAPS. W całej Europie operator zapewnia dostęp do ponad 63 000 stacji paliw, z których 20 000 ma w swojej ofercie paliwa alternatywne. Sieć uzupełnia około 413 000 punktów ładowania energii elektrycznej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!