MAGTRANS zamawia w Wieltonie kolejne naczepy

4 maja 2023, 10:21

Przedsiębiorstwo Wielton dostarczy partię naczep kurtynowych firmie MAGTRANS. Zamówione naczepy mają zostać przekazane na koniec I kwartału bieżącego roku. Kontrakt jest elementem wieloletniej współpracy obu firm. Który model naczepy i w jakiej ilości MAGTRANS zamówił w Wieltonie?

Naczepa Wielton

Do MAGTRANS trafią naczepy kurtynowe Wielton Curtain Master Mega

Przekazanie 60 sztuk pojazdów Curtain Master Mega to kolejne zamówienie realizowane przez wieluńskiego producenta na zlecenie firmy MAGTRANS. Współpraca została nawiązana już w 2004 roku. Łącznie w ciągu ostatnich lat zakłady Wieltonu wyprodukowały dla tego kooperanta już ponad 280 szt. naczep kurtynowych w wersji MEGA i standard.

– Celem naszej firmy jest kompleksowa obsługa zamówień i zapewnienie jak najlepszego rozwiązania logistycznego dla klientów. Różnorodna flota MAGTRANS stale się rozrasta. Poszukiwaliśmy niezawodnych rozwiązań i tak nawiązała się wieloletnia już współpraca z firmą Wielton, która dzięki rozbudowanej i dopracowanej ofercie produktowej, umożliwia nam realizację każdego, nawet najbardziej wymagającego zlecenia.– mówił Piotr Magdziak, Członek Zarządu MAGTRANS Sp. z o.o.

Uniwersalne naczepy kurtynowe Curtain Master Mega marki Wielton cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na możliwość przewożenia różnorodnych ładunków. To rozwiązanie przystosowane do transportu towarów z przemysłu motoryzacyjnego oraz ładunków, w przypadku których niezbędna jest szczelność, trwałość i duża pojemność załadunkowa, jak napoje, opony, sprzęt AGD czy pojemniki gitterbox. W modelu MEGA występuje możliwość transformacji naczepy oraz regulacji jej wysokości przez zmianę poziomu zawieszenia i dachu. Na życzenie klienta, pojazd może zostać wyposażony w drugi poziom podłogi oraz zostać przystosowany do transportu koleją. Ponadto, naczepy posiadają certyfikaty VDI, DC oraz do przewozu napoi.

– Z firmą MAGTRANS współpracujemy od 19 lat. Nasze doświadczenie i wysokiej jakości produkty przyczyniły się do tego, że przewoźnik ten mimo zmiany pokoleniowej od lat świadczy swoje usługi z wykorzystaniem naczep marki Wielton. Wspólnie tworzyliśmy i testowaliśmy wiele rozwiązań konstrukcyjnych w trosce o każdy szczegół. To bardzo budujące, kiedy kontrahent wraca do nas i zamawia kolejne produkty. Wsłuchujemy się w oczekiwania naszych klientów i dokładamy wszelkich starań, aby skutecznie wspierać ich biznes. – powiedział Ireneusz Golec, Dyrektor Sprzedaży Flot Wielton S.A. 

Pakiet mobilności, regulujący kwestię usług transportowych na terenie UE, jak i rosnące ceny paliw spowodowały, że coraz częściej wybierane są nie tylko naczepy lekkie, ale również pojazdy o zwiększonej ładowności. Z roku na rok coraz większa uwaga jest przykładana do dbałości o środowisko naturalne, w tym szczególnie do redukcji emisji. Istotną cechą uniwersalnych naczep Curtain Master Mega jest zwiększona kubatura umożliwiająca przewóz większej ilości ładunków jednym transportem. To przekłada się nie tylko redukcję zużycia paliw czy ograniczenie śladu węglowego, ale i szybszą realizację zleceń.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!