Inauguracja Centrum Szkoleniowego Inter Cars SA

13 kwietnia 2015, 10:12

Nowe Centrum Szkoleniowe Inter Cars SA zainaugurowało swoją działalność kilkudniowym szkoleniem dla klientów z rynku osobowego i ciężarowego.

W dniach 1-3 kwietnia odbyły się pierwsze szkolenia w Centrum Szkoleniowym Inter Cars SA. Po raz pierwszy obiekt przy ul. Gdańskiej 27 w Cząstkowie Polskim został udostępniony szerszej publiczności. Na pierwszy ogień poszły szkolenia osobowe dotyczące klimatyzacji oraz ciężarowe poruszające temat skrzyń biegów.

– „To Centrum to kamień milowy w naszej działalności. Obecnie jesteśmy w stanie przeprowadzać prawie każdy rodzaj szkoleń. Mamy ponad 200 m2 powierzchni sal wykładowych, gdzie możemy przeprowadzać szkolenia teoretyczne. Ale to tylko przedsmak tego, co jest najważniejsze. Olbrzymi, w pełni wyposażony warsztat, w którym możemy przeprowadzać szkolenia praktyczne z rynku ciężarowego oraz osobowego." – mówi Maciej Bobrowski, kierownik Działu Szkoleń Technicznych Inter Cars SA.

Warsztat jest w stanie przyjąć ciągnik razem z naczepą lub przegubowy autobus. Stanowiska wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt warsztatowy – m.in. podnośniki, testery diagnostyczne, stacje do klimatyzacji i wiele innych. Do dyspozycji uczestników szkoleń są również samochody szkoleniowe zarówno ciężarowe, jak i osobowe.

– „Jesteśmy w stanie wywołać w tych samochodach każdą usterkę z jaką może spotkać się mechanik podczas swojej codziennej pracy. Następnie pokazujemy, jak ją prawidłowo zdiagnozować i naprawić. Przez to nasze możliwości w przeprowadzaniu szkoleń są praktycznie nieograniczone." – kontynuuje Maciej Bobrowski.

W pierwszym szkoleniu ciężarowym udział wzięli mechanicy z Litwy. To pokazuje, że jest to przedsięwzięcie nie tylko na skalę Polski, ale również regionu. Szkolenia są kilkudniowe, więc klientom IC opłaca się przyjechać na nie nawet z daleka. Tym bardziej, że w okolicy jest bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa ze względu na położone w pobliżu lotnisko w Modlinie. Centrum znajduje się w dogodnym miejscu przy trasie nr 7, 20 km od Warszawy w kierunku Gdańska.

– „Zakres pierwszego szkolenia ciężarowego dotyczył skrzyń biegów EcoSplit trzeciej generacji, które są najbardziej popularne. Część teoretyczna trwała jeden dzień, a praktyczna dwa dni. Szkolenie obejmowało demontaż skrzyni biegów, analizę elementów, pomiary, analizę najczęściej występujących usterek. Ostatniego dnia nastąpił montaż i regulacje, które są wymagane, podczas montażu skrzyni biegów." – powiedział Wojciech Gałczyński, szkoleniowiec Inter Cars SA.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniach odbywających się w Centrum Szkoleniowym Inter Cars SA lub całościową ofertą Działu Szkoleń mogą skorzystać ze strony: www.szkolenia.intercars.com.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!