„Highway Hero” atrakcją zlotu Master Truck 2015

10 lipca 2015, 13:54

Swój przyjazd na zlot Master Truck potwierdził Mika Auvinen, wielokrotny champion największych europejskich konkursów tuningowanych ciężarówek. Oznacza to, że uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć ciężarówkę „Highway Hero”, która zdążyła już zyskać popularność i uznanie w światku pasjonatów motoryzacji.

Premiera ciężarówki odbyć się miała na 10. zlocie Master Truck w Polsce, jednak „dopieszczanie” najmniejszych szczegółów i chęć stworzenia dzieła idealnego, przesunęła pierwszą prezentację pojazdu na szwedzki konkurs „Nordic Trophy”. Tam natychmiast zyskał  podziw zgromadzonych i uznanie ekspertów, co zaowocowało wygraną tegoż zlotu.

Czym „Highway Hero” wzbudza taki zachwyt? Przede wszystkim wykonaniem i zachowaniem konsekwencji  w realizacji pomysłu. Na pierwszy rzut oka widać, że ekipa Miki Auvinena dokładnie przemyślała stylistykę, a stworzone dzieło dopracowane zostało w każdym calu. Całość jawi się jako hołd dla amerykańskiego stylu życia i kultury. Motywy na ciężarówce w wysublimowany sposób przenoszą nas do innej epoki, oddając wszystko co typowe dla lat 50. XX wieku, a w szczególności dla tych, którzy z niemałą przyjemnością spędzają życie w trasie.

Ciężarówka pokryta kolorem soczystej zieleni przyciąga uwagę, by już po chwili poprowadzić wzrok zainteresowanego po kolejnych etapach kulturowej wycieczki. Szereg motywów charakterystycznych wyłącznie dla amerykańskiego stylu życia z powodzeniem rozpoznawalny jest przez mieszkańców wszystkich kontynentów. Odnaleźć możemy między innymi wizerunek kelnerki z truckstopu w klasycznym różowym outficie, z typowym dla tych czasów makijażem i fryzurą, niosącą standardowy fast food dla odpoczywających w podróży kierowców. Kolejne postaci zdobiące pojazd to przykładowo Jusso Lehtinen – Fin stale przemierzający kanadyjskie trasy, świetnie wpisujący się zresztą w koncepcję bohatera autostrad, a w Finlandii jawiący się jako kultowy przedstawiciel truckerki. Ukazana jest też gwiazda country – John Cash. Postać kierowcy – kobiety, a dokładnie Lisy Kelly znanej z programu Ice Road Truckers dodaje natomiast ciężarówce zadziorności.

Tylna część zabudowy obrazuje jakie „Highway” czekają na prawdziwych „hero”. Jako że diabeł tkwi w szczegółach Mika Auvinen sporo uwagi poświęcił wnętrzu kabiny. Zachowane w odcieniach zieleni ma w sobie nie mniej amerykańskości. Spektakularna dźwignia zmiany biegów mierzy 1,5 metra długości, zakończona jest przewrotnie atrapą srebrnego mikrofonu. Postaci amerykańskiej klasyki widnieją także wewnątrz, nie zabrakło nawet szafy grającej. Żaden element nie odbiega od wyznaczonego stylu.

Wykonanie ciężarówki kosztowało nie mało pracy. Na zabiegi lakiernicze przeznaczono ponad 2000 godzin. Najważniejsze jest jednak to jak wyraźnie widać dążenie w określonym kierunku przez cały okres tworzenia trwający 11 miesięcy. Warto wspomnieć też o niekonwencjonalnych detalach ze stali nierdzewnej autorstwa firmy Hio-mex, która specjalizuje się tworzeniem tych niespotykanych powszechnie elementów.

Master Truck to jedyna okazja, by zobaczyć „Highway Hero” w Polsce, ale też szansa by porozmawiać z samym właścicielem o procesie tworzenia, wrażeniach z jazdy czy po prostu wspólnej pasji. W imprezie uczestniczyć będzie także Perttu Papunen – artysta, który wykonał malunki na tym unikalnym pojeździe.

11. zlot Master Truck odbędzie się w dniach 17-19 lipca 2015 r. w Polskiej Nowej Wsi k/Opola.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!