Kłopoty kierowców ciężarowych z imigrantami

, 30 października 2015, 12:41

Coraz więcej kierowców ciężarówek narzeka na kłopoty z nielegalnymi pasażerami. Praktyka chowania się w naczepach i elementach podwozia coraz bardziej się rozpowszechnia. Szukamy kierowców, którzy podzieliliby się z nami swoimi przeżyciami. Czy prawda jest taka, jak opisują ją media? Czy może jest to problem wyolbrzymiony?

Wszyscy aktywni kierowcy samochodów ciężarowych dobrze znają miejscowość Calais. To miasteczko położone na północy Francji jest na uwadze mediów i kierowców ciężarowych, od kiedy w sieci zaczęły pojawiać się dantejskie sceny, jakie tam się rozgrywają. Imigranci, którzy upodobali sobie tamto miasto, ze względu na przeprawę pociągową do Anglii, nie cofną się przed niczym. Regularnie w Internecie można znaleźć filmy kierowców ciężarowych, którzy muszą zmagać się z kłopotami przez nich dostarczanymi. Tysiące osób z Afryki i Bliskiego Wschodu próbują przedostać się z kempingów przy francuskim porcie w Calais do Wielkiej Brytanii, wskakując do wjeżdżających do tunelu ciężarówek lub ukrywając się w pociągach. Zakłócają w ten sposób transport, który odbywa się tunelem.

https://www.youtube.com/watch?v=usAZKj71ZRs

Jak widać na załączonych filmach osoby te są na tyle zdesperowane, że nie cofną się przed niczym w swoich zamiarach, aby dostać się na wyspy, które w ich wyobrażeniach jawią się niczym mityczna kraina, z rozbudowanym systemem pomocy socjalnych i azylem dla imigrantów.

Sytuacja jest o tyle trudna, że za ewentualne przewiezienie osób, które zostaną wykryte w trakcie kontroli po Brytyjskiej stronie, to kierowca odpowiada finansowo za ten proceder, a kara może sięgnąć nawet 2 tys. funtów. To nie koniec kłopotów bo nieodpowiedzialne zachowania tych osób prowadzą do niebezpiecznych sytuacji i wypadków, za które również często odpowiedzialność ponosi kierowca. Osoby z obozu ulokowanego w okolicach Calais znane są z niewybrednych środków, zorganizowanej współpracy i determinacji w swoich działaniach. Co noc przez Eurotunel próbuje się przedostać nawet do 2 tys. osób.

Z różnych źródeł można dowiedzieć się, że nie tylko w Calais imigranci w ten sposób próbują dostać się nielegalnie do UE. Coraz częściej słyszy się, że również do innych krajów uchodźcy próbują używać różnych podstępów, które narażają kierowców ciężarówek na nieprzyjemności.

W tym miejscu zwracamy się do naszych czytelników, czy ktoś z Was może chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami w tej materii? Zdarzyło się Wam, mieć na pokładzie nieproszonego gościa? Może byliście uczestnikami groźnej sytuacji, wynikającej ze szturmu na pokład ciężarówki? A może ktoś próbował Wam włamać się do kabiny? Jeżeli chcielibyście podzielić się swoimi przeżyciami zapraszamy do kontaktu na adres redakcja@motofocus.pl. Dla osoby, z którą przeprowadzimy krótki wywiad przewidzieliśmy zestaw gadżetów i sławę w Internecie 😉

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!