Tymczasowo wróciły kontrole na granicy polsko-niemieckiej

19 marca 2009, 0:00

Władze Republiki Federalnej Niemiec wprowadziły czasową (od 20 marca do 5 kwietnia br.) kontrolę graniczną na swoich granicach, a więc także na granicy z Polską i w portach lotniczych na terenie Niemiec.

Mjr SG Marek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej powiedział: „To czasowe przywrócenie kontroli granicznej jest niezbędne ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa podczas szczytu NATO, który odbędzie się w pierwszych dniach kwietnia w miejscowościach na pograniczu niemiecko-francuskim.

Granice Niemiec nadal mogą być przekraczane w dowolnych miejscach, ale należy liczyć się – tylko czasowo, w okresie do 5 kwietnia br. – z tym, że podróżni będą poddawani wyrywkowym kontrolom granicznym, zarówno po przekroczeniu granic lądowych, na całym terytorium RFN, jak i w portach lotniczych i morskich.”

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.216.*, 24 marca 2009, 0:00 0 0

czy to ma tak naprawdę jakieś znaczenie? według mnie wiele to nie zmienia. bo kontrole i tak były, tylko kawałek dalej od granicy.

Odpowiedz