Scania zaaprobowała nową oponę Goodyear

9 kwietnia 2009, 0:00

Nowa opona Goodyear na oś sterującą, Marathon LHS II w rozmiarze 375/50R22.5 została zaaprobowana przez Scanię, Nowa opona Goodyeara wykorzystuje Technologię Max, dzięki czemu dopuszczalne obciążenie przedniej osi wynosi 8 ton, przy zachowaniu minimalnej dopuszczalnej wysokości jezdnej, a sama opona – w porównaniu z innymi oponami na oś sterującą – ma mniejszy wpływ na zużycie nawierzchni oraz obniża zużycie paliwa.

Po przeprowadzeniu testów, Scania zaaprobowała nową oponę i jest pierwszym producentem, który ją oferuje. Opona wyposażona jest w technologię AirMax, której zadaniem jest zwiększenie objętości powietrza wewnątrz opony bez zwiększania jej średnicy. Przynosi to wiele korzyści, m.in. zwiększenie ładowności, zmniejszenie kosztów operacyjnych i mniejszą szkodliwość dla nawierzchni dróg.

Scania zaaprobowała także oponę Goodyear Marathon LHS II w rozmiarze 355/50R22.5, która w momencie wprowadzenia również była pierwszą tego typu oponą w branży. Jest to kolejny produkt wyposażony w technologię AirMax, który zapewnia korzyści podobne do tych oferowanych przez 375/50R22.5. Scania wcześniej zaaprobowała oponę na oś sterującą Goodyear UltraGrip WTS do zastosowań w warunkach zimowych, również w rozmiarze 355/50R22.5. Akceptacja nowych rozmiarów przez producentów wykorzystujących wyposażenie oryginalne jest zawsze odbiciem potrzeb i korzyści, które takie innowacyjne rozwiązania wnoszą do branży transportowej.

Opona 375/50R22.5 Marathon LHS II oferuje wyjątkową kombinację ładowności 8 ton, pełnego dostosowania do pojazdów niskopodwoziowych oraz długiej żywotności, przez co znacznie zwiększa elastyczność transportową pojazdów. Ponadto, opona wyposażona jest w technologię Goodyear FuelMax. Technologia FuelMax, będąca połączeniem specjalnej konstrukcji oraz wyjątkowych materiałów, stosowana jest w oponach do transportu długodystansowego. Wpływa ona na poprawę ekonomiki spalania oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń przy jednoczesnym zwiększeniu przebiegu i skróceniu drogi hamowania.

Opona – pierwsza w tym rozmiarze – została wprowadzona na rynek przez firmę Goodyear. Jest to drugi rozmiar opon wyposażany w Technologię Max, uzupełniający niezwykle udany rozmiar Marathon LHS II 355/50R22.5. Operatorzy flot zmienili opony na 375/50R22.5 Marathon LHS II w znacznej liczbie ciężarówek różnych marek, wykazując ogromne zainteresowanie i akceptację dla prostych rozwiązań zwiększających ogólne osiągi i efektywność pojazdów.

Kolejną zaletą tych opon jest możliwość ich pogłębiania i bieżnikowania jako opon na osie wleczone. Oznacza to większe oszczędności oraz mniejszy negatywny wpływ na środowisko przez cały cykl użytkowania opony.

Ciężarówki Scania z oponami 375/50R22.5 Goodyear Marathon LHS II będą dostępne wiosną 2009 roku. Opcja będzie oferowana na wszystkie osie nienapędowe.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!