Amaranto FH88 i TH88 – Nowe opony Pirelli

27 kwietnia 2009, 0:00

Pirelli przedstawia nowe opony do samochodów ciężarowych – Amaranto FH88 i TH88. Nowe modele zostały zaprojektowane tak, aby sprostały wyzwaniom długich tras pokonywanych ze średnimi prędkościami. Amaranto FH88 i TH88 zastąpią dotychczasowe opony FH55 i TH65. Opona FH88 – dedykowana jest na oś kierowaną charakteryzuje się żebrowanym wzorem bieżnika, a opona TH88 z szerokim bieżnikiem przeznaczona jest na oś napędową.

W porównaniu z poprzednimi modelami użytkowanie opon Amaranto FH88 i TH88 znacząco wpływa na obniżenie kosztów eksploatacyjnych, wydłużenie przebiegów, zwiększenie bezpieczeństwa oraz ochronę środowiska naturalnego dzięki ograniczeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Nowe Amaranto od poprzedników wyróżnia większa dopuszczalna ładowność oraz niższe opory toczenia, co pozwala na obniżenie kosztów, dzięki mniejszemu zużyciu paliwa i wydłużonej żywotności produktu. Nowe opony Amaranto zapewniają lepsze prowadzenie pojazdu, jak również odznaczają się doskonałą przyczepnością na mokrej nawierzchni.

Bieżniki opon Amaranto został przygotowany w technologii dwuwarstwowej, łączy w sobie dwa rodzaje komponentów. Warstwa zewnętrzna została zaprojektowana tak, aby obniżyć opory toczenia i zagwarantować równomierne zużycia produktu w czasie całego okresu eksploatacji. Warstwa wewnętrzna minimalizuje wytwarzanie ciepłą i obniża opory toczenia, czego konsekwencją jest oszczędność zużycia paliwa.

Innowacyjna konstrukcja opony i skład mieszanki wykorzystany przy produkcji nowych modeli Amaranto gwarantują poprawę właściwości trakcyjnych i komfortu jazdy. Metalowa osnowa została specjalnie zaprojektowana tak, aby zapewnić pełne wypełnienie komponentom oraz maksymalne wykorzystanie możliwości bieżnikowania. Dodatkowo struktura “spiral-zero-degree” poprawia elastyczność opony, co przekłada się na komfort prowadzenia pojazdu. “Inverted belts structure” zapewnia jednolite zużycie i wydłużoną żywotność opony. Struktura plastra miodu dzięki większej elastyczności pozwala na zwiększenie odporności strukturalnej oraz łatwiejszy montaż opony na feldze.

Opona Amaranto FH88 wyposażona została w cztery rowki obwodowe, które wpływają na poprawę i gwarantują precyzję prowadzenia pojazdu, a geometryczne ustawienie wzoru bieżnika usprawnia odprowadzanie wody. Masywne i zwarte boki powodują skrócenie drogi hamowania oraz pozytywnie wpływają na stabilizację pojazdu. Natomiast opona Amaranto TH88 posiada szerszy bieżnik, co wpływa na wydłużenie jej żywotności. Wzór i głębokość bieżnika z wzdłużnymi rowkami zapewnia maksymalną przyczepność na wszystkich nawierzchniach i w każdych warunkach atmosferycznych.

Oba modele zostały wyprodukowane przy użyciu komponentów najnowszej generacji, bez wykorzystania olejów zapachowych oraz z zachowaniem procesów przyjaznych dla środowiska.

Modele Amaranto FH88/TH88 dostępne są w następujących rozmiarach: 

ROZMIAR
MODEL
WSKAŹNIK PROFILU OPONY
INDEKS PRĘDKOŚCI
315/60 R22.5TL
AMARANTO FH88
152/148
L
315/60 R22.5TL
AMARANTO TH88
152/148
L
295/60 R22.5TL
AMARANTO FH88
150/147
L
295/60 R22.5TL
AMARANTO TH88
150/147
L

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!