Dachser zainaugurował rok akademicki 2009/2010 na Uniwersytecie Łódzkim

2 listopada 2009, 0:00

9 października na Uniwersytecie Łódzkim, na Wydziale Zarządzania odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2009/2010, podczas której promowano nowo utworzony Zakład Logistyki. Spotkanie otworzyła dziekan Uniwersytetu prof. Ewa Walińska. Inauguracyjny wykład „Szczególna rola logistyki w czasie kryzysu gospodarczego” wygłosił Grzegorz Lichocik, Prezes firmy Dachser. Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, wśród których, poza przyszłymi studentami, znaleźli się także ludzie z branży biznesowej, absolwenci Wydziału Zarządzania, przedstawiciele władz miasta oraz kadra akademicka.

– „Jestem zaszczycony, że poproszono mnie o przygotowanie wykładu w tak ważnym dniu dla uczelni. Otwarcie Zakładu Logistyki jest ważne również z punktu widzenia Dachser, ponieważ za kilka lat uczelnię opuszczą absolwenci, wśród których na pewno będą nasi przyszli pracownicy” – powiedział Grzegorz Lichocik.

Firma Dachser należąca do Rady Biznesu od lat angażuje się w projekty uniwersyteckie, a także w system praktyk i staży dla studentów i kadry Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi również weryfikację nauczania w zakresie logistyki od strony praktycznej, czerpiąc z międzynarodowego doświadczenia na rynku usług logistycznych.

Zaproszenie Prezesa Lichocika do poprowadzenia wykładu było początkiem nawiązania trwalszej współpracy firmy Dachser z władzami Wydziału Zarządzania UŁ.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!