MKR Technology potwierdza swój potencjał w Rosji

5 sierpnia 2011, 14:58

Szósty już etap Mistrzostw Europy w wyścigach pojazdów ciężarowych po raz drugi odbył się w Smoleńsku. W ostatni upalny weekend lipca ekipa MKR Technology potwierdziła swój ogromny potencjał zdobywając 2 razy pole position, kilkakrotnie była na prowadzeniu i 5 razy na podium, w tym 2 razy na 1 miejscu.

Początek walki o pole position w sobotę były ciężkie. Najlepszy czas uzyskał Markus Oestreich, ale niestety został zdyskwalifikowany za najechanie na linię. Musieliśmy czekać na kolejny wyścig, w którym zawodnicy startowali w odwrotnej kolejności, aby zobaczyć tego samego Markusa na najwyższym stopniu podium.

W niedzielę z kolei Markus Bösiger walczył o pole position. W niedzielę zakończył pierwszy wyścig na 3 miejscu, zaraz za Adamem Lacko, który uplasował się na drugim miejscu. Dzięki tym  świetnym wynikom ekipa MKR-Team 14 juniors kończy wyścig na pierwszym stopniu podium zaraz przed MKR Technology, która zajęła drugie dobre miejsce. W drugim niedzielnym wyścigu, Adam Lacko znowu nie daje o sobie zapomnieć, wygrywa wyścig i zajmuje pierwsze miejsce na podium. Na trzecim stopniu podium staje Markus Bösiger.

Ostatecznie, w klasyfikacji indywidualnej Markus Oestreich zajmuje trzecią pozycję z 176-ma punktami. Kolejne miejsce należy do Adama Lacko ze 170-ma punktami. Markus Bösiger zajmuje 7 pozycję z 148 punktami. W klasyfikacji zespołowej, ekipy zajmują odpowiednio zajmuje drugie miejsce (MKR Technology z 403 punktami) i czwarte miejsce (MKR team 14 juniors z 303 punktami).

Kolejna okazja do spotkania z ekipą MKR Technology i MKR  Team 14 juniors już wkrótce w Czechach na torze w Moście (27-28.08.2011).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!