Dachser wspiera młodych logistyków

23 kwietnia 2012, 10:59

Dachser wspiera rozwój młodych logistyków jako Złoty Sponsor IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Operator logistyczny ufundował nagrody dla laureatów tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Kształcenie młodych kadr, rozwój pasji i wiedzy u progu kariery zawodowej to jeden z kluczowych celów działania firmy Dachser w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. W myśl tej idei Dachser został Złotym Sponsorem IV edycji Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Na terenie uczelni odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu. Nagrody wręczyła dyrektor HR – Agnieszka Józwik.

IV Ogólnopolska Olimpiada LogistycznaNasze zaangażowanie w rozwój kadr młodych logistyków, oprócz wymiernej pomocy w nauce pasjonatom tej dziedziny wiedzy, jest po części inwestycją w przyszłość. Jako jeden z największych operatorów logistycznych na świecie czujemy się zobowiązani do wspierania rozwoju młodych ludzi u progu zdobywania wiedzy zawodowej. Współpraca z różnymi placówkami edukacyjnymi, to przede wszystkim bezpośredni wkład w popularyzację najlepszych praktyk oraz nowoczesnych rozwiązań w logistyce wśród przyszłej kadry menadżerskiej – powiedział Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser Sp. z o.o.

Współpraca z uczelniani wyższymi

Firma Dachser jest zaangażowana we współpracę z wyższymi uczelniami na terenie całej Polski. Kontakty z kadrą naukową oparte są na zasadach wzajemnych korzyści. Stanowią dla firmy ogromne źródło wiedzy ze wspólnych badań, zaś doświadczenie globalnego operatora logistycznego wzbogaca proces nauczania w placówkach o rozwiązania praktyczne. W zeszłym roku firma objęła patronatem inaugurację roku akademickiego 2010/2011 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2008 roku Dachser jest także stałym członkiem Rady Biznesu przy w/w wydziale, a co za tym idzie wspiera wszelkie działania mające na celu współpracę w obszarze procesu dydaktycznego oraz wymianę doświadczeń pomiędzy teoretykami i praktykami zarządzania. Dachser zaangażował się także we współpracę z Wyższą Szkołą Logistyki (WSL) w Poznaniu. Celem współpracy jest  wspieranie osób kształcących się w dziedzinie logistyki oraz działalność naukowo-biznesowa. Ponadto, firma jest aktywnie zaangażowana w projekt WSL pt. ”Wielkopolska musi wiedzieć”- współfinansowany przez Unię Europejską, oparty na partnerstwie szkolnictwa zawodowego i rynku pracy.


 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!