Prezes Renault Trucks opowiada o dążeniu do dekarbonizacji

9 listopada 2023, 14:16

Bruno Blin, prezes Renault Trucks, odpowiada na to pytanie: w jaki sposób firma z branży drogowego transportu towarowego może przyczynić się do ograniczenia globalnego ocieplenia? Bruno Blin prezentuje stanowisko Renault Trucks w siedmioczęściowej internetowej serii „The Good Move, zobowiązanie do dekarbonizacji”. Premiera miała miejsce 8 listopada. Bruno Blin wyjaśnia, w jaki sposób jego firma organizuje się i wprowadza znaczące zmiany, aby możliwie szybko i skutecznie zmniejszyć swój ślad węglowy.

– Globalne ocieplenie stało się rzeczywistością i każdy z nas z osobna ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje i działania. Co to oznacza dla mnie, prezesa Renault Trucks, firmy produkującej ciężarówki jeżdżące po drogach całego świata? – Takimi słowami Bruno Blin rozpoczyna serię „The Good Move, zobowiązanie do dekarbonizacji”.

Transport drogowy ma odpowiadać za 7% całkowitej emisji CO2 w Europie, co ma czynić go również kluczowym sektorem w walce ze zmianami klimatycznymi.

– Jesteśmy częścią problemu, co oznacza, że mamy do odegrania fundamentalną rolę w jego rozwiązaniu. Ponieważ nie możemy dłużej zadowalać się małymi krokami, w Renault Trucks podjęliśmy zobowiązania do dekarbonizacji naszego przemysłu i oszczędzania zasobów, wprowadzając już wiele konkretnych działań. Oczywiście jeszcze wiele pozostaje do zrobienia. Właśnie tym chciałem się podzielić i to udokumentować w naszej serii – opowiada Bruno Blin.

„The Good Move, zobowiązanie do dekarbonizacji” to siedmioczęściowa seria w formie dokumentu, gdzie Bruno Blin, spotyka się z ekspertami: specjalistą ds. recyklingu baterii, dyrektorem fabryki, specjalistą ds. logistyki miejskiej, a także glacjologiem i członkiem Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC).

Każdy z siedmiu odcinków serii omawia konkretny aspekt procesu transformacji i podkreśla zaangażowanie Renault Trucks w promowanie zrównoważonego transportu. Pierwszy odcinek tej cotygodniowej serii został opublikowany online 8 listopada 2023 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!