Innowacyjne rozwiązania dla transportu

23 listopada 2008, 0:00

Emapa wprowadziła do oferty nowe aplikacje z linii Emapa Transport służące do zaawansowanego zarządzania transportem. Są to pierwsze na rynku programy wyposażone w innowacyjne narzędzia do zarządzania pojazdami i kierowcami, w tym moduł restrykcji i utrudnień dla pojazdów ciężarowych (m.in. wysokość wiaduktów, nośność dróg). Aplikacje zawierają dokładne mapy całej Europy oraz przejazdową mapę Azji.

Programy z serii Emapa Transport od lat cieszą się uznaniem użytkowników. Nowe produkty z tej linii, oprócz funkcji związanych z wytyczaniem tras i ich optymalizacją, posiadają innowacyjne, długo oczekiwane w branży transportowej rozwiązanie w postaci modułów utrudnień drogowych, zawierające m.in.:
– systematycznie rozbudowywaną bazę tysięcy punktów z informacją o wysokości wiaduktów i nośności dróg;
– aktualne i pochodzące z zaufanego źródła (Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad) utrudnienia w ruchu: roboty drogowe, ruch wahadłowy etc., które można pobierać on-line z serwera producenta (z wybraną przez siebie częstotliwością);
– możliwość dodawania własnych utrudnień w wybranej przez siebie kategorii w postaci punktów czy obszarów.

Innowacyjność programów z serii Emapa Transport względem dostępnych powszechnie aplikacji do wytyczania tras tkwi również w ich licznych dodatkowych funkcjach. Do najważniejszych należy kompatybilność z systemami monitoringu oraz kompleksowe zarządzanie pojazdami i kierowcami. Ta druga opcja pozwala w szczegółowy sposób opisać każdy z posiadanych pojazdów i pracujących dla nas kierowców. Możemy zdefiniować nawet takie szczegóły, jak prędkość na poszczególnych typach dróg, szerokość, masa, wysokość, kubatura pojazdu, czas jazdy ciągłej, czas tankowania, czas zaokrętowania, czas przekroczenia granicy, koszt kilometrowy, koszt za godzinę pracy kierowcy i wiele innych.

Nowatorskie i przełomowe funkcjonalności programów zyskują swoją wartość szczególnie dzięki najwyższej jakości mapom, pochodzącym od dostawców światowych (Emapa, Tele Atlas) i obejmującymi nie tylko Europę (mapy szczegółowe), lecz również Azję (mapy przejazdowe) co umożliwia wytyczenie trasy np. z Szanghaju do Lizbony.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!