Wyróżnienie EFQM dla DB Schenker

7 grudnia 2008, 0:00

DB Schenker w Polsce jako pierwsza firma w branży TSL, otrzymała wyróżnienie Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością (EFQM) – uznanie za doskonalenie na poziomie 4 gwiazdek. Jest to wyraźny sygnał dla klientów i partnerów operatora, że w obszarze elementów przywództwa, partnerstwa, budowania polityki i strategii wykorzystuje on najlepsze, sprawdzone i uznane na całym świecie praktyki. To przekłada się na najwyższą jakość oferowanych usług.

„Certyfikat EFQM to obiektywne potwierdzenie, że jesteśmy organizacją na dobrym europejskim poziomie i znajdujemy się na właściwej drodze. Wyróżnienie EFQM jest wspólnym sukcesem całej naszej organizacji” – mówi Janusz Górski, Prezes Zarządu Schenker Sp. z o.o.

Model Doskonałości EFQM jest narzędziem, które pozwala pracownikom ocenić firmę w sposób całościowy. Jeden z etapów – samoocena EFQM, poprzez dokładną identyfikację mocnych stron oraz elementów do poprawy pozwoliła precyzyjnie zaplanować i określić działania doskonalące. Kondycję firmy określił także audyt zewnętrznych asesorów EFQM. „Warto dodać, że ocena firmy, przeprowadzona przez niezależnych asesorów Krajowej Organizacji Partnerskiej EFQM, była zbieżna z samooceną dokonaną przez pracowników DB Schenker” podkreśla Arkadiusz Miłak, Szef Jakości i Doskonalenia Procesów w Schenker Sp. z o.o.

Ze szczególnym uznaniem ze strony asesorów spotkało się duże zaangażowanie firmy w budowanie relacji z klientami i partnerami biznesowymi, głównie z przewoźnikami i kierowcami.

Model EFQM stosują takie firmy jak Philips, BMW, Nokia czy Volkswagen. Jego zastosowanie może być sposobem na długofalowy rozwój, co buduje wartość firmy w długim okresie czasu i pozwala radzić sobie także w trudniejszych sytuacjach na rynku. Dodatkową, istotną wartością wynikającą z zastosowania modelu jest założenie szerokiej współpracy z partnerami i dostawcami, z korzyścią dla obu stron.

„Dla nas wyróżnienie EFQM oznacza olbrzymią wartość biznesową. Dla klientów jest to sygnał, że współpraca z nami to dostęp do najlepszych praktyk. Ponadto razem z nami inne firmy mają możliwość budowania przewagi konkurencyjnej na rynku” – dodaje Janusz Górski. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!