Rekordowe zamówienie na Scanie w Wielkiej Brytanii

18 stycznia 2016, 15:14

Scania zrealizuje największe zamówienie w historii firmy, jakie zostało złożone w Europie. Ponad 2000 ciężarówek trafi do brytyjskiego przewoźnika Eddie Stobart Limited i związanych z nim firm.

Realizacja umowy rozpocznie się w marcu 2016 r. i zajmie 2 lata. Będą w nią zaangażowani dilerzy z Wielkiej Brytanii, którzy dostarczą pojazdy, a potem zajmą się ich obsługą serwisową.

525801_highres_Stobart

Eddie Stobart Limited wraz z partnerami już wcześniej składali duże zamówienia: w 2010 zgłosili zapotrzebowanie na 1000 pojazdów, w 2012 ponownie na 1000, a w 2014 na 1500.

– „Naturalnie jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza długoletnia współpraca nie słabnie, lecz stale się umacnia. Z zapałem przystępujemy do realizacji najnowszego zamówienia, wspierając je bezkonkurencyjnym, ogólnokrajowym serwisem” – powiedział Claes Jacobsson, dyrektor zarządzający spółką Scania (Great Britain) Limited.

Większość z zamówionych pojazdów będzie dostarczona w ramach 36-miesięcznego wynajmu, obejmującego opłatę drogową oraz obsługę i naprawy. Pula pojazdów będzie zawierać ciężarówki Scania serii G i R, wszystkie wyposażone w kabiny Highline i silniki o mocy 410 lub 450 KM.

– „Scania od dawna odgrywa znaczącą rolę w naszej flocie i z wielką przyjemnością po raz kolejny zdecydowaliśmy się na tę markę” – tłumaczył William Stobart, prezes Eddie Stobart Limited – „Jesteśmy pod wrażeniem oszczędności, jakie dają ciężarówki Scania w całym okresie eksploatacji, a także doskonałych osiągów silników Euro 6 o mocy 410 i 450 KM wyposażonych jedynie w SCR. W połączeniu z niezmiennym, wysokim poziomem obsługi serwisowej w całej sieci Scania, czynniki te złożyły się na naszą decyzję o ponownym wyborze pojazdów tej marki.” – dodał.

W 2015 udział firmy Scania w brytyjskim rynku samochodów ciężarowych sięgnął 19,5%, a w rynku autobusów 7%.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!