Solaris rozbudowuje fabrykę

2 sierpnia 2013, 16:06

Firma Solaris rozpoczęła rozbudowę fabryki w Środzie Wielkopolskiej, by zwiększyć jej zdolności produkcyjne. Rozbudowa, której wartość została wyceniona na ponad 14 mln złotych, zakończy się w listopadzie 2014 r.

Inwestycja zakłada powiększenie istniejącej obecnie w tym miejscu hali produkcyjnej o powierzchni 4,5 tysiąca metrów kwadratowych do łącznej powierzchni 7,1 tysiąca metrów kwadratowych. Rozbudowana zostanie też powierzchnia pomieszczeń socjalno-biurowych (o ponad 1000 metrów kwadratowych).

– „Inwestycja pozwoli nam na zwiększenie naszych zdolności produkcyjnych. W jeszcze bardziej efektywny sposób będziemy wykorzystywać nasze zasoby. Poprzez tę inwestycję zwiększamy swoją konkurencyjność na rynku, mogąc reagować na potrzeby naszych klientów szybko i elastycznie” – mówi Solange Olszewska Prezes Zarządu firmy Solaris.

Rozbudowa części produkcyjnej hali oprócz nowych stanowisk na potrzeby wytwarzania szkieletów i oblachowania autobusów, trolejbusów oraz tramwajów przewiduje także powstanie specjalnych stanowisk warsztatowych do praktycznej nauki zawodu spawalnika. Solaris współpracuje ze szkołami zawodowymi kształcącymi uczniów w tym zawodzie.

Nowa hala produkcyjna zostanie wyposażona w systemy filtrowentylacji, która zapewni komfortowe warunki pracy spawaczom i ograniczy działania tzw. pyłu pospawalniczego. W nowo utworzonej części socjalno-biurowej przylegającej do rozbudowanej hali powstaną biura, nowe szatnie jak również stołówka pracownicza.

Solaris ma cztery zakłady produkcyjne. Dwa z nich znajdują się w Środzie Wlkp: przy ulicy Brodowskiej, gdzie powstają konstrukcje stalowe tramwajów oraz przy ul. Kórnickiej, gdzie produkowane są tzw. szkielety autobusów i trolejbusów. W Poznaniu przy ul. Wieruszowskiej odbywa się montaż końcowy tramwajów. Z kolei w Bolechowie koło Poznania zlokalizowana jest główna siedziba firmy, w której ma miejsce montaż końcowy autobusów i trolejbusów.

Solaris zatrudnia łącznie 2200 pracowników w Polsce i ponad 300 osób w zagranicznych oddziałach. Blisko 10 000 pojazdów z Bolechowa jeździ po ulicach 27 państw.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!