Specjalne

Uruchomienie przez EWT Automotive nowego punktu Truck Dedication

W dniu 6 grudnia nowy obiekt dedykowany pojazdom ciężarowym EWT Automotive w Jeżewie Starym rozpoczął działalność operacyjną.

Nowy katalog sprzęgieł do samochodów ciężarowych od Valeo

Valeo przygotowało katalog sprzęgieł do pojazdów ciężarowych, użytkowych i autobusów. Znajdziemy w nim ponad 13 tysięcy numerów części, opisanych w przejrzysty sposób, kolorowe ilustracje, a także instrukcje montażu.

Barometr Rynku: wypełnij krótką ankietę dla warsztatów

Niespełna 2 minuty – tylko tyle trwa wypełnienie naszej ankiety dla właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych, której wyniki posłużą do opracowania „Barometru Branży Części Motoryzacyjnych”. Projekt jest realizowany przez SDCM i portal MotoFocus.pl.

Ciężarowe nowości Valeo w I kwartale 2021 r.

Odpowiadając na potrzeby klientów, firma Valeo stale rozszerza swoja ofertę, wprowadzając nowe referencje przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych oraz pojazdów ciężarowych. Poniżej przedstawiamy produkty, które w ostatnim czasie zasiliły sektor ciężarowy i dostawczy.

Nowe katalogi oraz nowości w ofercie wycieraczek SWF

Firma Valeo opublikowała zaktualizowane katalogi wycieraczek marki SWF. W nowych publikacjach znalazło się wiele nowości zarówno do pojazdów ciężarowych jak i osobowych.

System monitorowania martwego pola – webinar Valeo

Valeo Safe Side – to akcesoryjny system do monitorowania martwego pola w samochodzie, także ciężarowym. Bezpłatny webinar na jego temat odbędzie się 26 czerwca, o godzinie 10:00.

Koronawirus: wyniki drugiej ankiety dla kierowców zawodowych

W naszej pierwszej ankiecie, przeprowadzonej w pierwszych tygodniach zagrożenia epidemicznego, aż 69,4% kierowców przyznało, że w stopniu znacznym lub bardzo znacznym odczuwa zagrożenie podczas wykonywania swoich obowiązków. Obecnie sytuacja ta uległa zmianie. Być może ze względu na środki bezpieczeństwa wdrożone przez firmy, poważne zagrożenie czuje tylko 29,1% badanych. O ponad 10% wzrosła także liczba kierowców, […]

Koronawirus: wyniki drugiej ankiety dla właścicieli firm transportowych

W porównaniu do naszej pierwszej ankiety, przeprowadzonej na początku kryzysu, spadła liczba firm, które utrzymały działalność na poziomie sprzed pandemii. Obecnie zadeklarowało to tylko 4,9% badanych (poprzednio 13,7%). Do niemal połowy wzrosła liczba firm, których działalność została ograniczona w znacznym stopniu. Firmy, w większości przypadków nie mają dużych problemów z pracownikami. Co ciekawe, żadna z […]

Koronawirus: wyniki ankiety dla pracowników biura / magazynu / eksploatacji

Nasi ankietowani stwierdzili, że w ich firmach dostępność środków ochronnych takich jak środki dezynfekcyjne czy maseczki lub rękawiczki ochronne jest wysoka (ponad 70% badanych). Większość firm wprowadziła także ograniczenie spotkań pomiędzy pracownikami oraz zakazy wizyt osób nieuprawnionych w firmie. Pracownicy nie mają wątpliwości, że ich firmy czeka duży spadek liczby zleceń. Opinie pracowników na temat […]