Dachser dla PartyDeco: logistyka w imię dobrej zabawy

16 stycznia 2018, 15:11

Dachser obsługuje transport produktów firmy PartyDeco na europejskie rynki. Wywodzący się ze Szczecina producent artykułów dekoracyjnych 60% swoich obrotów czerpie ze sprzedaży zagranicznej, dlatego logistykę powierzył firmie wyspecjalizowanej w obsłudze eksporterów.

PartyDeco to, która zajmuje się produkcją elementów dekoracyjnych na różnego rodzaju uroczystości i okazje. Większość artykułów powstaje w kraju, a następnie jest eksportowana na zachód Europy. Dekoracje polskiego producenta za pośrednictwem Dachser trafiają najczęściej do Francji (30%), Niemiec (26%) i Włoch (17%).

– Wraz z rozwojem firmy i zwiększeniem sprzedaży za granicą coraz większe znaczenie ma skracanie czasu dostaw, często wliczając w to precyzyjne określenie momentu dostawy. Dachser zapewnia tu różne opcje w ramach produktów z grupy entargo, z możliwością dostawy ekspresowej w wybranych krajach. Dzięki temu nasi partnerzy, w tym PartyDeco, mogą oferować swoim klientom szybki czas realizacji zamówienia, zwiększając tym samym swoje szanse na dalszy rozwój za granicą – mówi Karolina Paradowska, specjalista ds. klientów kluczowych ze szczecińskiego oddziału Dachser.

Internetowa platforma Dachser – eLogistics – daje możliwość zarządzania zleceniami online. Klient może śledzić przesyłki na całej trasie przewozu, niezależnie od tego, przez ile państw są transportowane, ponieważ Dachser nadaje przesyłce jeden numer przewozowy.

– Po wielu próbach współpracy z różnymi operatorami, zdecydowaliśmy się na ofertę Dachser ze względu na ich doświadczenie w obsłudze eksporterów i dostęp do rynków całej Europy dzięki dobrze rozwiniętej sieci bezpośrednich połączeń. Atutem Dachser jest także wysoki standard obsługi i zrozumienie potrzeb klienta. Firma stała się też naszym doradcą w obsłudze logistycznych formalności, przejmując od nas znaczną część zadań administracyjnych – mówi Bartłomiej Wasyłenko, dyrektor ds. logistyki w PartyDeco.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!