Współpraca Wolters Kluwer Transport Services i TK’Blue

7 maja 2015, 13:46

Firma Wolters Kluwer Transport Services ogłosiła nawiązanie współpracy z Agencją TK’Blue w zakresie wspierania branży transportowej w spełnianiu wymagań dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu i ochrony środowiska.

TK’Blue jest europejską, niefinansową agencją ratingową branży transportowej mierzącą i oceniającą proekologiczne działania wszystkich graczy w branży. Współpraca pomiędzy firmami zakłada między innymi, że:

  • WKTS będzie oferowało rozwiązania Agencji TK’Blue swoim klientom, dostawcom i innym operatorom logistycznym,
  • Klienci WKTS będą mogli wykorzystać informacje pochodzące ze swojego oprogramowania do zarządzania transportem (ang. transportation management system, TMS) żeby zautomatyzować raportowanie w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. corporate social responsibility, CSR) w całej siatce transportowej,
  • Agencja TK’Blue i rozwiązanie WKTS Community Manager będą wzajemnie uzupełniać swoje informacje dotyczące wszystkich aspektów zrównoważonego rozwoju transportu.

 

Rozwiązania TK’Blue Agency odpowiadają na potrzeby klientów WKTS. Poprzez połączenie danych o przejechanych kilometrach, przewoźnikach, zleceniach itp. z sytemu Transwide (platforma TMS firmy WKTS) z informacjami TK’Blue w zakresie zgodności, a w szczególności z certyfikowanym kalkulatorem emisji CO2, spełnienie wymogów raportowania CSR stają się łatwiejsze dla wszystkich klientów WKTS.

Fabrice Maquignon, dyrektor zarządzający Wolters Kluwer Transport Services, mówi:

– „Zgodnie z wymogami ostatnich regulacji europejskich, wszystkie przedsiębiorstwa muszą rozpocząć raportowane swoich wysiłków CSR do końca 2016 r., uwzględniając działania na rzecz ochrony środowiska. Proces ten jest trudny, a nowe przepisy przewidują nakładanie kar w przypadku nieprawidłowego ich wykonania. Nasza współpraca z Agencją TK’Blue pozwoli naszym klientom z branży transportowej i logistycznej zautomatyzować prowadzenie certyfikowanego i zgodnego z wymogami raportowania w zakresie wszystkich aspektów emisji spalin. Jest to wartościowe uzupełnienie naszych rozwiązań, a informacje posiadane przez obie firmy doskonale do siebie pasują, co stanowi znaczącą wartość dodaną dla wszystkich naszych klientów.

Philippe Mangeard, dyrektor zarządzający Agencji TK’Blue, dodaje:

– „WKTS współpracuje z najszerszą w branży siecią przewoźników w Europie. Dzięki temu możemy połączyć nasze rozwiązanie z zakresu CSR i ochrony środowiska z ich szerokim dotarciem i pomóc całej branży w spełnieniu obowiązków wynikających z przepisów. Jest to ogromna szansa dla branży transportowej, aby podnieść wydajność przepływów logistycznych.”
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!